19. 6. 2017

Fanoušci byli skvělí, děkujeme

Reprezentační jedenadvacítka měla při úvodním utkání na evropském šampionátu v Polsku proti Němcům takovou podporu, o které se jí možná ani nesnilo. Více než patnáctitisícové hlediště stadionu v Tychách nedaleko českých hranic zaplnilo 14.051 diváků a drtivá většina přála "Lvíčatům".

V ulicích Tych, kde žije přes 130 tisíc obyvatel, od dopoledních hodin hrály prim české barvy. V hledišti stadionu pak příznivci v modrých, červených a bílých barvách naprosto převládali. Za jednou z branek byl i velmi hlučný "kotel", který měl ve svém repertoáru řadu nezvyklých a vtipných pokřiků a k fandění strhával celou arénu. Takovou atmosféru leckdy nezažilo ani reprezentační "áčko".

"Hrát v Polsku a mít takovou podporu, jakou jsme dnes měli, to bylo něco báječného. Už jsme dostali avizováno, že na tenhle zápas by měl přijet velký počet našich fanoušků. A atmosféra byla báječná," řekl novinářům trenér Vítězslav Lavička.

Stejně jako hráče ho mrzelo, že český tým neudělal divákům radost a prohrál 0:2. "Diváci nás skvěle povzbuzovali a patří jim velký dík. Jen mě mrzí, že jsme jim nenabídli dramatičtější zápletku zápasu," uvedl Lavička.

"Je to hrozná škoda, lidi nás prostě tlačili. Byli úplně úžasní. Strašně bychom jim za tohle chtěli poděkovat. Cítili jsme se tu jako v Česku. Bylo to neskutečné. Jen škoda, že jsme ten zápas nevyhráli," doplnil brankář Lukáš Zima.

Mladíci si užili už příjezd na stadion. "Bylo to fantastické, vážně jsme se cítili příjemně. Už při příjezdu na stadion jsme cítili, že tady bude vyprodáno, že tu budou naši. Moc nás to potěšilo. Bohužel dneska jsme jim neudělali radost. Doufám, že v nás neztratili víru a že nás v takovém počtu podpoří ve zbylých zápasech ve skupině a pak i v semifinále," nepřestal věřit obránce Stefan Simič v postup.